Leden 2011

Dorian Gray - film

29. ledna 2011 v 22:05 | Tess |  *-Životopisy a referáty-*
Dorian Gray


Drama / Horor

Velká Británie, 2009, 112 min


Dorian Gray je mladý pohledný anglický aristokrat, kterému zdánlivě nic nechybí - jenže k čemu je krása, která vybledne a zmizí v nenávratnu? Když se nechává portrétovat u svého přítele Basila Hallwarda, vysloví přání, kéž by mohl obraz stárnout místo něho a on zůstat navždy mladý... A přání se splní. Dorianu Grayovi zůstává tvář nevinného mladíka, zatímco obraz nese stopy času i všech hříchů a zločinů, kterých se dopustil. Ale žádné tajemství se nedá udržet navždy a minulost ho po letech dohání v podobě Hallwarda i bratra dívky, jejíž smrt kdysi způsobil...

Info navíc: Kdo čtete Vampýrskou Akademii, tak hlavní herec (taky jedinej důvod proč jsem na to koukala x)), Ben Barnes, patří mezi favority pro roli Dimitrije Belikova (hlavně kvůli jeho přízvuku). No, nejdřív jsem byla proti a děsně mě to štvalo, ale ty oči na něj docela i sednou.... no řekněte nemá krásný kukadla?? :)) xP XD! 

Viděla jsem pouze jeden horor za života tohle byl druhý, ale já (strašpitel obecný) to přežila a docela se mi i líbil, takže pokud se někdo bojí, tak tohle jistě překousnete :D!

A hlavní hrnina za to fakt stojí ;)!


Zdroj: http://www.xkuk.cz/ 

Warning: Obraz je děsivej a dělá "Hee" x((! (Uprřímně: viděla jsem ho jen jednou, i když je ve filmu několikrát, ptž pak jsem si vždycky zakrývala oči x(!.... njn, bylo kolem 9večer a já se na to koukala sama xD) 
Hunger Games II. - Vražedná pomsta

26. ledna 2011 v 15:25 | Tess |  *-Životopisy a referáty-*
Hunger games
Recenze se mi moc nnelíbila, ptž odhaluje nejdůležitější část knížky už v druhém řádku, ale já jsem si na ní musela počkat do 153 stránky a jsem za to ráda, ptž by to pak nebylo ono (mimochodem: Zrovna co jsem dočetla 153stránku, tak mi knížku zabavil třídní na fyzice a po zbytek hodiny jsem trochu šílela x)) kluci ze mě měli docela sranda x(( prevíti!!!!)

Ale něco se mi přece líbilo :D:

Říká se, že druhé díly trilogií bývají propadáky - první díl je dynamit, protože je to všechno nové a vzrušující, ten třetí uzavírá veškeré volné konce a vede nás k vyústění. Druhý díl je jen jakési přemostění, rozvinutí, nebo dokonce zauzlení nám již známých skutečností. U Hunger Games tomu ale tak není. Vražedná pomsta se čte jako nový příběh, autorka se příliš nerýpe ve faktech prvního dílu a naopak přináší do děje další napínavé nápady a vytváří tak něco úplně nového. 

V druhém díle se dozvídáme víc o ostatních postavách - kromě Peety tak blíže poznáváme i Hurikána a Hamishe (tady má asi bát Haymitche x)). Zároveň můžeme vidět posun v psychickém vývoji hlavní postavy - Katniss Everdeenové. Nezdá se už tak vzdálená čtenářově osobě, jedná mnohem logičtěji než dřív a nechová se už jako malá holka. Vyprávění příběhu z jejího pohledu nám pomáhá vše lépe chápat, zároveň jsme ale překvapeni stejně jako ona sama, když se stane něco neočekávaného. A právě to dělá z knihy unikátní zážitek. 

zdroj: http://www.topzine.cz/

Další knížka z které jsem moc nadšená, i když po přečtění začínám být trošku paranoidní XD .... takže kdo nechcete dopadnout jako já, tak to rraději nečtě !ALE! přijdete o jednu z nejúžasnějších knížek roku (což už jsem o tý knížce taky někde četla XD)!

Ale doporučuju vám, nečíst si o ní nějaké recenze, ptž jinak vám to odhalí 153stránku a ztratí to svoje kouzlo :(!

Téma týdne - Bolest na duši (básnička)

24. ledna 2011 v 14:12 | Tess |  *"Básničky" a téma týdne*
No, tak jsem konečně dávám s "menším" zpožděním tu básničku XD .... :( gomene....

Když jsem si myslela, že to ješět stihnu, psala jsem k ní toto: 

Četla jsem negativní názory, na toto téma, zrovna v tuto Vánoční dobu, ale já z něj mám docela radost.... jsem asi trochu psychpat, jak jsem o sobě v poslední době zjistila, ale co už? Na takoví témata se mi zrovna teď bude psát dobře.... buhužel *nešťastný povzdech*

Bolest na duši

Od Fumiko senpai :)

23. ledna 2011 v 20:30 | Tess |  *-Moje SB-*
Děkuju za diplomek :D!

Od Fumiko
Moc se mi líbí, děkuju:)!

Hunger Games I. - Aréna smrti

23. ledna 2011 v 16:30 | Tess |  *-Životopisy a referáty-*
Hunger games
Hunger Games - Hladové hry - každoroční "slavnostní sportovní událost", podivná reality show, při které 24 dětí bojuje v aréně na život a na smrt. Hry krutě připomínají obyvatelům dvanácti krajů, že jejich děti nebudou nikdy v bezpečí, že Temné dny vzpoury nesmí nikdy znovu nastat. Celá země je tyranskou rukou ovládána z Kapitolu, kde lidé žijí v blahobytu na úkor krajů, ze kterých čerpají nejen nerostné bohatství, ale i zemědělské plodiny. Vzbouřit se odhodlal jen Třináctý kraj a byl srovnán se zemí. A Hladové hry slouží k tomu, aby lidé nezapomněli. Jak by také mohli?

Šestnáctiletá Katniss z Dvanáctého kraje se účastní už popáté Dne sklizně - slavnosti, při které jsou z osudí losována za každý kraj jména jedné dívky a jednoho chlapce ve věku 12 - 18 let, kteří musí bojovat v hrách. Děti v některých bohatých krajích jsou na hry připravovány, učí se bojovat a zabíjet, mají dostatek jídla, aby byly silné a měly větší šanci přežít. Ale Dvanáctý kraj je chudý, jak říká Katniss, je to "místo, kde se dá bezpečně umřít hlady." Vylosování z osudí tak v podstatě znamená jistý rozsudek smrti. Když je vylosována dvanáctiletá Prim, Katniss neváhá a nabízí se za svou milovanou mladší sestru. Druhým vylosovaným je Katnissin spolužák Peeta, syn pekaře.

Doporučuji si dočíst zbytek recenze tady:D! Ten kdo to napsal to vážně vystinhnul :)!

Je to mega moc super bezva úžaná knížka :D! Nemohla jsem se od ní odtrhnout a i když jsem druhý den vstávala do školy před půl 7, tak jsem si četla do půl 3 (pak už se mi pletli písmenka XD)! Prostě nappínavé až do konce a konec.... no druhý díl si prostě nikdo nesmí nechat ujít :D (v pátek jsem ho dočetla x)!

Vřele doporučuji, autorka opravdu umí psát :D!

Vampýrská Akademie VI. - Poslední oběť

22. ledna 2011 v 22:17 | Tess |  *-Životopisy a referáty-*
Vražda. Láska. Žárlivost. A nejvyšší oběť.
Rose bude nyní muset bojovat o svůj život a Lissa nastoupit na královský trůn.
Změní se mezi nimi něco? Dimitrij s ní stále nemluví a navíc má Rose nalinkovaný život.
Bude muset učinit poslední velké rozhodnutí.

Poslední oběť

Pátý díl jsem domčetla nedávno, a byla jsem dost v šoku :D! Takže posledního dílu se nemůmžu dočkat, ale docela se děsím tmoho názvu "Poslední oběť" .... mám docela strach.... nwm, happy nečekám, takže se děsím, koho autorka nechá zemřít. A pokud jde o Dimitmrije s Adrianem, tmak sama nwm, s kým bych chtěla aby Rose zůstala :(! Dřív jsem byla pro Dimitrije, ale teď? Adriana jsem smi dost oblíbila a on to s tou Rose mysmlí vážně.... já fakt nwm T-T!

ALe co je horší, že vše se nedozvím dmřív, jak někdy v dubnu, kdy by mělam knížka vyjít v češtině :D x((((((((((((((!!!!!!!!

Pro Fumiko-senpai :)!

22. ledna 2011 v 21:54 | Tess |  *-Moje SB-*
Díky za spřátelení a omlouvám se za spoždění x)! A přiznám se: Může za to lenost *se sklopenou hlavou se rýpe nohou v zemi*

Má moc hezký blogísek :D : http://fumiko-senpai.blog.cz/

Diplom
Tak snad nejsi zklamaná x)! Hlavní s tím písmemm jsem nej něco zkoušela, ale mě se to docela líbí :D! x)

Už se opakuju.... zase?!

14. ledna 2011 v 23:13 | Tess |  Oznámení
Tenhle dess už tu byl.... jenže
*hysterický výbuch:*
NEMÁM ČAS UDĚLAT NOVEJ, COŽ MĚ VYTÁČÍ, ALE JE TO TAK! ANI NERVY NA TO NEMÁM! JENŽE NECHÁVAT TU VÁNOČNÍ?! TO JE NA PĚST! JÁ JSEM NA PĚDST!
*zhluboka dýchá*
Fajn už jsem v klidu.... relativně v klidu....
Víte, jsem docela v háji s nervama, vůbec nwm co dostanu ze zeměpisu :(! Nikdy mi nešel a po těch talentovkách jsem šla do školy až dnes (samozřejmě jsem hned podělala test z ájiny XD) a ve čtvrtek se učila přes 5hodin chemii *šílený výraz* .... ale alespoň mám 2.... takže jsem zemák nestíhala, ale příští týden tu zase nebude učitel a já to mám mezi 2-3!!!!! >.<!
Vůbec nwm co mi dal :(
Jedna věc je dostat 3, když jsem to pokazila, ale dostat 3 a nemít šanci si to spravit??! Tohle neberu! Já jsem bojovník a budu bojovat až do konce >.<! Jop!
Hej, asi budu vraždit >:D!
*šílenství....* 
Tak já už toho nechám, ať se nebudíte s hrůzou.... 

Watashi wa Bakka desu!

12. ledna 2011 v 19:27 | Tess |  Moje kecy - RTess
Sliby chyby x)! Omlouvám se, ale jsem děsnej *pííííp*, takže jsem nic nestíhala. Co konkrétně se stalo? 
Já génius jsem si zapsala, že mám telentovky v pátek, ale měla jsem první kolo v úterý a zjistila to v pondělí - díky bohu, že jsem si toho vůbec všimla XD! A kupodivu jsem se dostala do 2.kola, které bylo dneska, ale bohužel jsem se nedostala do 3. x)! Tááááááákže smůla. Upřímně, jsem byla docela v šoku že jsem se dostala do toho 2. :D! Takže pro mně je to veliký úspěch :D! Když mi to ta profesorka řekla, tak se mně po chvíli zeptala jestli jí vůbec vnímám, jak to byla překvapující správa :D!

Ale vzhledem k tomu, že jsem tenhle týden nebyla skoro ve škole (na zítřek se nestíhám učit, takže zůstávám taky doma), tak budu muset vše dohnat v pátek možná v pondělí.... hááá T-T! v pátek u nás uzavíráme známky, takže je to docela blbé, takže nwm kdy sem stíhnu něco přidat :D!

Tak se zatím mějte :)!

kawaii widejko ^.^! 
Do něčeho bych kopla XD!

9. ledna 2011 v 22:02 | Tess |  Moje kecy - RTess
Tak jsem zase nestihla téma týdne.... už musím jít spát, takže protože se mi líbí ten začítek, dám to sem zítra a basta XD! :P .... btw jak jste si užili výkend? 

Me